Approx. Rs 2,65,103 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 01 Piece |
| Application | Plastic Welding |
| Power | 1500 W |
| Ultrasonic Frequency | 20 kHz |
| Power Rating | 2000 W |
| Automation Grade | Manual |
| Operation Mode | Bench Top |
| Phase | SINGLE |
| Stroke Length | 50 mm |
| Max Part Size | 100 mm |
| Air Pressure | 5 bar |
| Weld Time Range | 0.1–2 s |
| Frequency | 20KHZ |
| Output Current | 0-100 A |
| Brand | UNISONIC ENGINEERS |
| Country of Origin | Made in India |
Explore More Products
© Unisonic Engineers. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited