Approx. Rs 2,55,189 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 01 Piece |
| Ultrasonic Frequency | 20 kHz |
| Power | 1500 W |
| Automation Grade | Manual |
| Welding Mode | Time Mode |
| Suitable Material | PE, PP, ABS, PC |
| Usage | Electronics, Medical Parts, Automotive Parts, Packaging, Toys |
| Phase | SINGLE PHASE |
| Stroke Length | 50 mm |
| Weight | 150KG |
| Voltage | 220V TO 240V |
| Operating Voltage | 220 V |
| Frequency | 20KHZ |
| Control Type | Analog |
| Output Current | 0-100 A |
| Brand | UNISONIC ENGINEERS |
| Country of Origin | Made in India |
ULTRASONIC PLASTIC WELDING MACHINE
Additional Information:
Explore More Products
© Unisonic Engineers. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited