Approx. Rs 1,95,139 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 01 Piece |
| Application | Non woven |
| Sealing Width | 2 mm |
| Ultrasonic Power | 1500 W |
| Machine Type | Manual |
| Working Speed | 5–10 m/min |
| Frequency | 20 kHz |
| Max Sewing Speed | 2000-3000 (stitch/min) |
| Usage/Application | NON WOVEN |
| Horn Material | Titanium |
| Control Mode | Analog |
| Air Pressure | 4 bar |
| Power | 1500WATT |
| Warranty | 6 MONTH |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Explore More Products
© Unisonic Engineers. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited