Approx. Rs 84,031 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 01 Piece |
| Automation Grade | MANUAL |
| Cutting Type | Vertical |
| Power Consumption | 1–2 kW |
| Max Cutting Thickness | 300 mm |
| Table Size | 2×2 m |
| Phase Type | Single Phase |
| Material | Metal |
| Brand | Unisonic Engineers |
| Usage/Application | EPE FOAM CUTTING MACHINE |
| Foam Type | EPE Foam, PU Foam |
| Blade Type | Hot Wire |
| Machine Control | Relay Logic |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Explore More Products
© Unisonic Engineers. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited